Svajojate hobį paversti verslu? Nuo ko pradėti.

Mano mezginių istorija prasidėjo jau gan seniai. Narpliojau sau, draugams, artimiesiems, kol vieną dieną facebook.com/DoStyleKnit puslapis, kur dalinausi savo hobiu, peraugo ir į prekybos rankų darbo mezginiais vietą.

Pastaruoju metu daug ne tik mezgu, bet ir komunikuoju. O kalbėdama ir pati sau išsigryninau atsakymus, tai kas gi padėjo ir vis dar padeda mėgiamą užsiėmimą auginti iki verslo. Galbūt ir jums kirba mintis rimčiau imtis tam tikros veiklos? Mano keli patarimai, kaip pradėti:

  • Tiesiog imti ir daryti. Planuoti, strateguoti, skaičiuoti, daryti apklausas, žinoma, gerai ir reikia, tačiau visų svarbiausia, mano galva, tiesiog imti ir pradėti. O tuomet jau kaip sniego gniūžtė, ridendamasi nuo kalno, mintys įgyja pagreitį ir aplimpa įvairiais sumanymais.

  • Atidžiai klausyti savo klientų ir, jeigu tik įmanoma, kuo lanksčiau prisitaikyti prie jų poreikių. Sukuriu vieną mezginį, kitą ir, regis, jo nelabai kam reikia. O štai kažkas pasiteirauja konkretaus drabužio, numezgu, pasidalinunu facebook.com/DoStyleKnit ir pasipila dar daugiau analogiško mezginio užsakymų.

  • Kalbėti ir dalintis savo svajone. Kartais gal ir kyla minčių, o jeigu prisikalbėsiu, kas jei nepavyks įgyvendinti, o jeigu kas nors nusikopijuos mano idėją. Būti gali visko ir visaip, o kol kas šnekant apie savo svajones greta atsiranda tik žmonės su puikiais patarimais, o kaišiojančių pagalius į ratus lyg ir nėra, arba jų nepastebiu.

  • Mėgautis. Dirbant sau gali daryti ir sukti galvą kiaurą parą. Mintis veja mintį ir nejučia, žiū, mėgiama veikla patapo galvos skausmu. Tam, kad taip nenutiktų, prisiminkite, kodėl pradėjote šį verslą, kas jus džiugina. Mano konkrečiu atveju, jei visą dieną skiriu vien gaminių fotografavimui, nuotraukų redagavimui, užsakymų vykdymui, vakare vis tiek nors kelioms minutėms pasiimu mezginį. Laimė megzti – vienas iš mano variklių. Ir megzti ne tik užsakymams.

  • Būti kantriems. Ne visos dienos vienodos, ne visada saulė šviečia. Užsitraukė cepelininis dangus? Atsitraukite, leiskite mintims susigulėti ir, vėl prašvitus, su nauja jėga nerkite į savo svajonę.

Gal kaip tik dabar svarstote daryti ar nedaryti? Darykite, o jau visas likęs pasaulis susivienys jums padėti.

#DoStyleKnit

Just #LiveYourDream

Facebook

Instagram