Tvaresnio gyvenimo link. 1572 poros kojinių iš siūlų likučių

Su bendruomene, mezgančia Tvarias kojines iš siūlų likučių ar ardytų siūlų per 10 mėnesių sumezgėme apie 157,2 kg siūlų, o tai prilygsta net maždaug 1572 poroms kojinių.

Mintis megzti būtent tokias kojines kilo labai natūraliai. Siekiau nebekaupti, neišmesti, o sumegzti kuo daugiau siūlų galiukų, kurių vis likdavo nuo kitų mezginių. Subūriau bendruomenę, kartu mezgančią tokias kojines, pirmiausia savo pačios motyvacijai naikinti siūlų galiukus. Labai natūraliai bendruomenė ėmė didėti, sumezgėme vis daugiau siūlų, o naujų narių prisijungia kasdien. Manau taip yra, nes mintis megzti Tvarias kojines nėra sukurta dirbtinai ar pritemptai.

Ardome senus mezginius, traukiame užsigulėjusius siūlų likučius, dalinamės siūlais, kurie vienam nebereikalingi, bet kito rankose virsta nuostabiausiomis kojinėmis, mezgame, skaičiuojame, mokomės vieni iš kitų. Labai smagu, kad yra narių, kurie mezga kojines ir dovanoja įvairioms organizacijoms bei geriems darbams kviečia prisijungti ir kitus.

Dalis kojinių bendruomenės vardu perduotos maltiečiams, kurie išdalino jas nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams, besiglaudžiantiems Lietuvoje. Šiek tiek kojinių iškeliavo Ukrainos kareiviams į frontą, kita dalis – į Lietuvoje įkurtą vaikų iš Ukrainos centrą. Kai kurie kojines dovanoja senelių namams. Žinoma, tai nėra privaloma ir dažnas tiesiog pats nešioja kojines ar dovanoja artimiesiems, ypač artėjant šv. Kalėdoms.

Pradėjusi megzti Tvarias kojines, sulaukiau vis daugiau užsakymų iš žmonių, norinčių ne tik „normalių“ kojinių, bet ir „Tvarių“. Pastarųjų skiltis el. parduotuvėje www.dostyle.lt bene viena populiariausių ir staigiai iššluojama, vos tik įkeliu naujų kojinių.

Viskas yra susiję ir tikriausiai normalu, kad atsiradus paklausai būtent tvaresniems gaminiams, didėja ir pasiūla, o taip visi kartu judame kiek tvaresnio gyvenimo link.

Daugiau apie Tvarių megztų kojinių iniciatyvą ČIA.